A jövő pénze, a pénz jövője - Egy délután a Műegyetem és a Magyar Nemzeti Bank szakértőivel

Időpont:
2024. március 25. 17:00 és 18:30 között
Helyszín:
BME I épület IB028-as nagyelőadó (1117 Budapest, Magyar Tudósok körútja 2., a Tüskecsarnokkal szemközti épület: https://maps.app.goo.gl/Txfy6ucEDRwLKn8h6)
Kategória:
Előadás
Szervezés:
BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Rektori Kabinet

Mi a digitális jegybankpénz? Hogyan változik a készpénz szerepe? Milyen biztonsági megoldások segíti a digitális pénzügyeket?

Ezeket és számos más kérdést is megválaszolnak a Műegyetem és a Magyar Nemzeti Bank szakértői a március 25-én 17 órakor kezdődő előadásukon.

Várjuk kérdéseit. Tegye fel kérdéseit az alábbi linken elérhető űrlapon és az előadók megválaszolják a rendezvényen!

A BME 2023 nyarán előadássorozatot indított, amelyben egy-egy tudományterületről tartanak ismeretterjesztő előadást a szakterület műegyetemi kutatói. A 2023 májusi, Egy délután a ChatGPT-ről, valamint a 2023 decemberi Egy délután a háztartások energetikájáról című előadást is többszáz fős közönség követte a Műegyetemen.

A sorozat következő ismeretterjesztő előadásának tervezett témája a BME és a Magyar Nemzeti Bank együttműködéséhez kapcsolódik. Az előadás a pénzügyi digitalizáció kutatásának technológiai és gazdasági kérdéseit járja körbe.

A rendezvény előadói:

Levendovszky János, egyetemi tanár, tudományos és innovációs rektorhelyettes, BME

Nemeslaki András, egyetemi tanár, tanszékvezető, BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar

Szombati Anikó, digitalizációért és FinTech fejlesztésért felelős ügyvezető igazgató, Magyar Nemzeti Bank

Fáykiss Péter, igazgató, Digitalizációs Igazgatóság, Magyar Nemzeti Bank

Varga Pál, egyetemi docens, tanszékvezető, BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Magyar Gábor, címzetes egyetemi tanár, BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar

Kocsis Imre, egyetemi docens, BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar