Műegyetem 2020 konferencia

Időpont: 
2014. február 19. 15:30 és 18:30 között
Helyszín: 
QBF13
Kategória: 
Előadás
Szervezés: 
BME-egyetem
Kapcsolattartó: 
Liska Tibor Szakkollégium - Viola Nóra

Milyen hatással lesznek a BME legfontosabb kutatásai az iparágak alakulására?

Egyetemünk előadói a jövő meghatározó iparágainak változásával kapcsolatban osztják meg velünk szakértői víziójukat, illetve bemutatják a BME kutatóegyetemi szerepét ezekben.

  • Andor György - Bevezető
  • Szarka András - A biotechnológia 21. század elején tapasztalt kihívásai és kihívásokra adott,  adható válaszai
  • Lovas Tamás - Trendek és kütyük a térinformatikai adatgyűjtésbenleírás: Hogyan segíthetik a térinformartikai adatnyerést a közösségi hálózatok, a mobil eszközeink és az "olcsó szenzorok"? Hogyan versenyezhetnek a mobiltelefonok a műholdfelvételekkel? Paradigmaváltások a geodéziában; kütyük világa a térinformatikában

Az előadások menete:

  • 15:30-17:00 Innovatív hallgatói projektek
  • 17:00-18:30 Iparági trendek és az Egyetem

Innen indultak! Innovatív hallgatói projektek bemutatkozása:

  • Formula Racing Team

BME Formula Racing Teamet 2007 elején hívta életre néhány tehetséges mérnökhallgató, hogy első és anno egyetlen magyar csapatként versenyautót építsenek és részt vegyenek a világméretű Formu

BME Motionla Student versenysorozatban. A csapat mérnökei és menedzserei különböző területeken dolgoznak ugyanazért a célért, a leendő mérnökök tudásának gyarapításáért és a minél jobb eredmények eléréséért, valamint hogy megteremtsék a magas szintű anyagi, szervezeti és tárgyi feltételeket.

A BME Motion egy innovatív csapat, melynek jelenlegi projektje a „Versenyautó saját fejlesztésű villanymotorral”.

  • MASAT

2007 szeptemberében egy BME hallgatókból és doktoranduszokból álló csoport elhatározta, hogy megtervez és megépít egy kis műholdat. Céljaik hogy a fejlesztők tapasztalatot és referenciát szerezzenek űreszközök tervezése, építése és üzemeltetése területén, hiszen ilyen misszió még példa nélküli Magyarországon és, hogy elindítsanak egy technológia vonalat, mely lehetőséget biztosíthat a jövőben nemcsak a saját, de akár más, hazánkban működő műhelyek tudományos kísérleteinek befogadására és világűrben történő üzemeltetésére.

  • Paradicsom csapat

A Paradicsom csapat fejlesztése több elektromos jármű, amelynek legfőbb célja a csapat versenyeken való megmérettetése, illetve az elektromos járművekkel szerzett tapasztalatok későbbi kamatoztatása az iparban is.