Mérnök és környezet – Műszaki tevékenységek természeti és társadalmi felelőssége előadásorozat negyedik előadásán Dr. Lányi András, ELTE TáTK, az antropocentrikus, biocentrikus és ökocentrikus környezeti etikák, a hagyományos nyugati etika korlátai, a felelősségünk a környezetért és a társadalomért, lehetőségeink a cselekvésre témát ismerteti.
Az előadássorozat az Építőmérnöki Kar Zielinski Szilárd Szakkollégium és a Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék szervezésében.
Az angol Építőmérnöki Társaság 1828-as alkotmánya szerint a mérnök az, aki „a természet erőforrásait az emberiség kedvére és hasznára fordítja”. Ez a szemléletmód, látva jelen korunk környezeti, gazdasági és társadalmi problémáit, megfelelő alátámasztásra szorul a mérnöki gyakorlat példáin, esettanulmányain, módszerein keresztül. Az előadások célja olyan széles látókörre, és felelősségvállalásra építő szemlélet, de még inkább világnézet kialakítása és megerősítése a hallgatókban, amely nagy távlatokban is a környezet és társadalom érdekeit szolgálja, továbbá olyan egyetemek határain túlnyúló szakmai közösség előmozdítása, amely motivációt, valamint szakmai és szellemi támogatást nyújt a környezetünkért és a társadalomért felelősséget vállalni akaró hallgatók számára. |
Rendezvény résztvevői és támogatói:
- Zielinski Szilárd Építőmérnöki Szakkollégium
- BME Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék
- SZIE Reischl Gábor Szakkollégium
- SZIK Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium