A BME Filozófia és Tudománytörténet Tanszékére látogat az olasz Giovanni Scarafile, a Salento Egyetem filozófia szakának doktori fokozattal rendelkező adjunktusa, aki egy rendkívül izgalmas előadás keretében vezeti be az érdeklődőket a Mozgóképek pragmatikájának rejtelmeibe.
Az általa hozott három nagyszerű példán –betegesen hisztérikus nőket ábrázoló képeken, az úgynevezett Kuleshov effektuson és Holbein „A követek” című festményén – keresztül vizsgálja majd a képek, az értelmezés és a szemlélődés kapcsolatának kérdéskörét.
Az előadás közönsége többek közt választ kaphat arra, vajon a képek tényleg lehetővé teszik-e az értelmezés azonnaliságát, valamint hogyan értelmezhető e folyamatban a néző szerepe. Scarafile bemutatja, hogy mindezek megértéshez a racionalitás egy különleges formájára van szükség.
Az olasz filozófus a Salento Egyetem Kommunikációs Erkölcstan szakterületének vezetője, valamint az IASC (International Association for the Study of Controversies) alelnöke, a SCSMI (Society for Cognitive Studies of Moving Images) tagja és számos tudományos könyv és publikáció szerzője.
Az izgalmasnak ígérkező, angol nyelvű előadásra minden érdeklődőt szeretettel vár a BME Filozófia és Tudománytörténet Tanszék.