"Amikor gyors vagyok, nem vagyok jófej, agresszívan létezem, és nem akarom felvenni a világ baját – elég az én nyűgöm." Ismerősen hangzik? Akkor Neked is szól november 11-ei rendezvényen!
Miért érezzük úgy, hogy nehéz fenntartható módon léteznünk? Krajcsó Nelli, a Slow Budapest alapítója a BME EZK (Egyetemi Zöld Kör) vendége lesz egy rövid előadásra majd egy beszélgetésre a témában. Az eseményen a Slow Food fogalmával is megismerkedhettek, testközelből.
"A Slow Budapest elsődleges célja a slow értékek terjesztése Magyarországon, elsősorban Budapesten. Célunk a figyelem felhívása a túlhajszoltságra, ami véleményünk szerint mindenki életében megjelenik így vagy úgy. Szeretnénk megállítani az embereket egy pillanatra, hogy elgondolkozzanak azon, miért és hova rohannak, és hogy ez megéri-e nekik? Szeretnénk alternatívákat mutatni a lassabb életre, programjainkon keresztül egy slow közösséget építeni és gyakorlati segítséget nyújtani az lassítás iránt érdeklődőknek. Rohanó világunkban a tudatosabb, kiegyensúlyozottabb életmóddal foglalkozunk, amit testi-lelki szinten is próbálunk körbe járni."
Az Egyetemi Zöld Kör az 1980-as években alakult meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen azzal a céllal, hogy összefogja a környezettudatos fiatalokat. A ’90-es évekre teljesen megszűnt a Kör működése, az újjászervezés 2005 őszén történt meg. Azóta a Kör tevékenységi listája folyamatosan bővül. A könnyebb átláthatóság kedvéért munkacsoportokba szerveződve munkálkodunk. Céljaink közé tartozik a zöld szemlélet terjesztése egyetemünkön, az üzemeltetés fenntarthatóbbá tétele, illetve a hallgatói és oktatói szemléletformálás, amivel tevékenyen hozzájárulunk a felelős és környezettudatos értelmiség kineveléséhez. |
A rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amelyet az EHK Facebook oldalán tehettek meg.