Megjelent az első magyar mesterséges intelligencia tudástár
Meghívó
a Digitális transzformáció technológiai kérdései című kötet bemutatójára
Alakítja vagy követi Magyarország a jövő intelligens technológiáit?
A Magyar Nemzeti Bank és Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szakértőinek összefogásával hiánypótló tanulmánykötet készült a mesterséges intelligencia, valamint a blokklánc technológia és a gépi tanulás témaköréről. A kötetet a szerkesztők mutatják be a Műegyetemen 2022. január 27-én.
A digitális technológiák terjedése az életünk minden területét radikálisan átalakítja, a mesterséges intelligencia segítségével egyre jobban megérthetjük és befolyásolhatjuk a világot, az adatok gyűjtésével és elemzésével egyre megbízhatóbb tudás alapján dönthetünk. Az új megoldások kulcsa az egyre több adat és az egyre okosabb algoritmus. Ezek feltárásában létrehozásában, kutatásában, oktatásában élenjáró a Műegyetem. Ezen folyamatok megértésében segíthet a Gondolat Kiadó gondozásában Digitális transzformáció technológiai kérdései - Digitális lányomaink, mesterséges intelligencia, ipari IoT című tanulmánykötet, amely a BME Villamosmérnöki és Informatika, valamint Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának oktatói írtak a Magyar Nemzeti Bankkal való együttműködés keretében. A kiadvány fontos részleteket mutat be a világunk digitális átalakulásáról és mesterséges intelligencia kérdéseiről közérthetően, de mérnöki szempontból megfogalmazva az aktuális kutatásokat a digitális lábnyomok, a dolgok internete (IoT) és az Ipar4.0 témákban. A kötet a technológiai kérdések társadalmi és üzleti vonatkozásait is vizsgálja, kitérve a gépi tanulási modellek etikus használatának kérdéseire és a mesterséges intelligencia alkalmazásának hatására a pénzügyi folyamatokra.
A 2022. január 27-én 16 órakor kezdődő könyvbemutató helyszíne BME K épületének Pécsi Eszter Rendezvényterme (1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3., I./95.).
A könyvbemutató programja:
Bemutatkozik a kötet: öt nagy fejezet a trendekről a blokklánctól,
az IoT-n át az ipar 4.0-ig és kerekasztal-beszélgetés a kötet szerzőivel és szerkesztőivel
Dr. Magyar Gábor, egyetemi docens
Dr. Varga Pál, tanszékvezető, egyetemi docens
Gáspár Csaba, DMLab laborvezető
Dr. Nemeslaki András, tanszékvezető, egyetemi tanár
Dr. Szakadát István, tanszékvezető, egyetemi docens
A könyvbemutató moderátora Dr. Héder Mihály, tanszékvezető, egyetemi docens
Regisztráció (2022. január 26-án 14 óráig):
https://forms.gle/fpQqdAVWAqQrG22V6
A rendezvényen csak védettségi igazolvánnyal rendelkező vendégek vehetnek részt és a védőmaszk használata kötelező.