2020. február 26.
Az online sajtó hírei a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről 2020. február 19. és 26. között.
2020. február 19. Rendhagyó fizikaóra középiskolásoknak a BME-n
Tízedik alkalommal rendezték meg a Műegyetem középiskolásoknak szóló tudományos programját Kísérletek, amelyeket látni kell címmel.
https://ujbuda.hu/ujbuda/rendhagyo-fizikaora-kozepiskolasoknak-a-bme-n
2020. február 19. A magyar egyetemek között élen a Semmelweis a THE friss rangsorában
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 251-300. helyen zárt a Times Higher Education legfrissebb nemzetközi rangsorában.
További megjelenés:
https://www.pecsma.hu/pecs-aktual/a-legjobb-200-egyetem-koze-kerult-a-pte/
https://szabadpecs.hu/2020/02/a-the-szerint-a-pte-a-legjobb-videki-magyar-egyetem/
2020. február 20. Freund Tamás, Pléh Csaba és Szathmáry Eörs indul az MTA elnöki posztjáért
Pléh Csaba 74 esztendős Széchenyi-díjas magyar pszichológus, nyelvész, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az MTA korábbi főtitkárhelyettese, a BME Kognitív Tudományi Tanszékének alapító egyetemi tanára, agykutató.
https://444.hu/2020/02/20/freund-tamas-pleh-csaba-es-szathmary-eors-indul-az-mta-elnoki-posztjaert
2020. február 20. Félidőben problémamentesen működnek a magyar műholdak
A december 6-án pályára állított ATL 1 és SMOG-P nevű műholdak, tervezett pályájuk élettartamának felénél járnak. A jelek szerint minden úgy működik, ahogy a magyar szakemberek tervezték. Az adatok folyamatosan érkeznek a műszerekről – közölte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
2020. február 21. Szemléletváltás eredménye a történelmi jelentőségű magyar fejlesztésű műhold
Mindenki hitetlenkedett, hogy ilyen kis méretben ezt nem lehet megcsinálni - nyilatkozta a növekedés.hu-nak Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánja, akinek iránytása alatt készült el a világ legkisebb üzemszerűen működő műholdja. A tavaly decemberben fellőtt SMOG-P az elektroszmogot méri. A műholdból érkező információk dekódolásához szükséges forráskódot nyilttá tették, így az adatokkal bárki dolgozhat. A sikereken felbuzdulva az egyetem az űrmérnök képzés elindítását tervezi.
2020. február 24. Ez történt a 8. héten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem jövőjéről, Science Parkká válásáról írtunk ebben az anyagban annak kapcsán, hogy a Z épület legfelső emeletén megnyílt a Z10 inkubációs központ. Startupok, kutatói projektek résztvevői vehetik birtokba a teret.
https://autopro.hu/elemzesek/koltozik-a-miskolci-seg-automotive-ez-tortent-a-8-heten/301150