2023. április 19.
Az online sajtó hírei a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről 2023. április 12. és április 19. között.
pestinap.hu-2023.04.12.
Az egyrétegű anyagok feltérképezésére új megoldást javasolnak a BME és az ELKH kutatói
Új, geometriai ötleten alapuló megoldást javasolnak az egyrétegű anyagok szupramolekuláris mintázatának pontos feltérképezésére Konstantin S. Novoselov Nobel-díjas tudóssal közös tanulmányukban a BME és az ELKH kutatói. Az elektronmikroszkópos képalkotás virtuális kiterjesztésének is tekinthető módszernek az anyagtudomány egyik leggyorsabban fejlődő területén, az intelligens anyagok fejlesztésében juthat szerep, amelyektől nemcsak a rák gyógyításában, hanem mesterséges emberi sejtek és szövetek létrehozásában és az úgynevezett környezeti energiák hasznosításában is áttörést várnak – olvasható az ELKH és a BME szerdai közleményében. A nemzetközi kutatócsoport eredményeiről beszámoló tanulmány a BME és az ELKH kutatóinak vezetésével a Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) című szakfolyóiratban kedden jelent meg. (…)
Egyéb megjelenés:
http://sikerado.hu/tudomany/kolcsonhatas/forradalmi-otlettel-rukkoltak-elo-magyar-kutatok/
https://index.hu/tudomany/2023/04/13/anyag-kutatas-gomboc-bme-mintazat-rak-kutatas/
https://www.jovogyara.hu/ujabb-lepes-az-intelligens-anyagok-fejlesztese-fele.html
https://gyartastrend.hu/cikk/forradalmi-otettel-alltak-elo-a-bme-es-az-elkh-kutatoi
https://tudas.hu/nobel-dijas-tudossal-kozos-tanulmanyt-jelentettek-meg-a-bme-es-az-elkh-kutatoi/
magyarnemzet.hu-2023.04.13.
A világűrbe helyezett rendszerek ma már a gazdaság gerincét jelentik. Ezért támogatja az NMHH kiemelten a hazai űripart
A magyar űrkutatás egyik fontos momentuma volt, amikor 2015-ben Magyarország csatlakozott az európai űrügynökséghez, 2018-tól pedig különösen nagy támogatást élvez a magyar űripar fejlesztése, amelyben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) is részt vesz. A világűrbe helyezett rendszerek ma már a gazdaság gerincét jelentik. Az új űrkorszak egyik jellegzetessége várhatóan az lesz, hogy a mostani 6000 műhold helyett már több százezer műhold fog keringeni felettünk. (…) Úgy folytatták, hogy az NMHH a hatósági feladatain túl egyéb módon is támogatja a hazai űripar fejlődését, tavaly után idén is együttműködést kötött a Hatóság a Magyar Asztronautikai Társasággal. A megállapodás egyik célkitűzése, hogy az általános és középiskolás gyerekek is egyre többet tudjanak meg az űrvilágról. Támogatói voltunk annak is, hogy a Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói Portugáliában egy rakétaépítő versenyen vettek részt, valamint az NMHH támogatása tette lehetővé, hogy a BME mérnökei elkészítsék a legújabb magyar kis műholdat, az MRC 100-at, mely idén fog kijutni a világűrbe. Ennek újdonsága, hogy már nemcsak egy kísérletet végezhetnek el rajta, hanem több felsőoktatási intézmény is tapasztalatot tud szerezni a világűrben azáltal, hogy a kisműhold fedélzetére önálló modult telepíthettek – tette hozzá a közlemény alapján Bartóki-Gönczy Balázs. (…)
https://magyarnemzet.hu/belfold/2023/04/ezert-tamogatja-az-nmhh-kiemelten-a-hazai-uripart
Egyéb megjelenés:
http://hirek.prim.hu/cikk/2023/04/13/az_nmhh_kiemelten_tamogatja_a_hazai_uripart
https://webradio.hu/hirek/gazdasag/az-nmhh-kiemelten-tamogatja-a-hazai-uripart
https://tudas.hu/hamarosan-kijut-a-vilagurbe-a-magyar-muhold/
http://sikerado.hu/tudomany/csillagok-csillagok/az-nmhh-kiemelten-tamogatja-a-hazai-uripart/
https://mediapiac.com/trending-now/az-nmhh-kiemelten-tamogatja-a-hazai-uripart/737548/
https://www.hirextra.hu/2023/04/13/europai-urjogi-es-urpolitikai-nyari-egyetem-budapesten/
https://orientpress.hu/cikk/2023-04-13_az-nmhh-kiemelten-tamogatja-a-hazai-uripart
https://www.digitalhungary.hu/e-volution/Az-NMHH-kiemelten-tamogatja-a-hazai-uripart/20088/
atv.hu-2023.04.17.
Tényleg a nukleáris háború felé teszünk lépést azzal, hogy a britek szegényített urántartalmú lövedéket adtak Ukrajnának?
Már második alkalommal hozta fel a miniszterelnök a rádióban hogy a nyugati országok úgynevezett szegényített uránt tartalmazó lövedékeket is szállítanak Ukrajnának. (…) „Ez a szegényített uránlövedék ez nem egy nukleáris fegyver” – mondja Aszódi Attila egyetemi tanár, a BME TTK dékánja. A szegényített uránt tartalmazó lövedék leginkább tankok ellen hatásos a sűrűsége miatt rendkívüli pusztító erővel rendelkezik, mert átüti a pácélzatot. Alkalmazása jár némi nukleáris szennyezéssel, a kilencvenes évek végén a délszláv háborúban is használt ilyet a NATO. Az érintett területeket a háború után túlnyomórészt megtisztították. (…)
hvg.hu-2023.04.14.
Új Paks II.: Magyarország rosszul jár, Oroszország jól, és nem biztos, hogy lesz erőmű
A kormány a paksi bővítés szerződéseinek módosítására készül – miközben a jelenlegi keretek jók, a feltételek Magyarország számára előnyösek. Oroszországnak immár nincs szüksége uniós referenciára, már nem érdeke számára hátrányos feltételeket vállalni. A Roszatom nélkül jelen formájában nincs paksi bővítés, még az is kérdéses, szerepe mennyire csökkenthető. (…) A mostani szerződéses keretek jók, jól szabályozzák a feladatokat és a felelősségi köröket – mondja a hvg.hu-nak Aszódi Attila, a Budapesti Műszaki Egyetem egyetemi tanára, aki 2014-2019 között kormánybiztosként, majd államtitkárként felelt a paksi bővítésért. A szakember szerint a keretek lazítása egyértelműen növeli a megvalósítás kockázatait, ám a jelek szerint a projekttársaság, a Paks II. Zrt. ezt máshogy látja, vélhetően a külső körülmények miatt kényszerülnek a módosításra. (…)
g7.hu-2023.04.15.
Olcsóbbá és kiszámíthatóbbá tehetik az atomenergiát a moduláris erőművek
A moduláris, kisebb teljesítményű atomerőművektől azt remélik, hogy egy évtizeden belül olcsó és fenntartható energiát tudnak biztosítani, ezzel is hozzájárulva a klímaváltozás megállításához. Az atomerőművekkel még támogatóik szerint is ugyanis van egy jelentős probléma: egy-egy új projekt megtervezése, engedélyezése és megépítése akár két évtizedes folyamat is lehet. Márpedig ha ma kezdenénk tömegesen ilyen típusú erőművek építésébe, ezek már nem sokat segítenének az üvegházhatású gázok kibocsájtásának 2050-ig tervezett csökkentésben. Létezik azonban egy új megközelítés: az erőmű alkatrészeit előre, gyárban, sorozatgyártással készítik elő, és a nagy berendezéseket már teljesen összeszerelve viszik ki a telephelyre – foglalta össze a kis moduláris reaktorok (small modular reactor, SMR) előnyeit Boros Ildikó, a BME Nukleáris Technikai Intézetének mesteroktatója. (…)
Egyéb megjelenés:
prae.hu-2023.04.19.
Gömböc a Pompidou Központban
A párizsi Pompidou Központba került a világ legnagyobb, nyilvánosan megtekinthető, egy darabból gyártott Gömböce, amelyet az egyik feltaláló, Domokos Gábor építészmérnök és Roger Mansuy francia matematikus mutatott be a nagyközönségnek hétfő este. A Gömböc az első ismert homogén test, melynek egy stabil és egy instabil, azaz összesen két egyensúlyi pontja van, formájának köszönhetően mindig talpra áll. A 2006-os magyar találmány egy körbejárható, alulról megvilágított vitrinben, állandó kiállítási tárgyként kapott helyet a világ egyik legjelentősebb kortárs művészeti gyűjteményének helyet adó intézményben működő, egyik legnagyobb francia közkönyvtár közepén. A Gömböc egy matematikai modell tárgyiasult formája, az egyetlen ismert homogén test, amelynek mindössze két egyensúlyi pontja van: egy stabil és egy instabil. Vízszintes felületre helyezve bármilyen kiinduló helyzetből mindig visszatér stabil egyensúlyi helyzetébe. Feltalálója két magyar építészmérnök, Domokos Gábor és Várkonyi Péter, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem oktatói, akik több mint 10 évnyi kitartó kutatás után találtak rá a Gömböc formájára, ezzel bizonyítva Vlagyimir Igorevics Arnold orosz matematikus 1995-ös sejtését, amely szerint létezik olyan homogén, konvex test, amelynek négynél kevesebb egyensúlyi pontja van. (…)
https://www.prae.hu/index.php?aid=42853&route=news%2Fnews
Egyéb megjelenés:
https://kultura.hu/a-vilag-legnagyobb-egy-darabbol-gyartott-gomboce-a-parizsi-pompidou-kozpontban/
https://www.travelo.hu/rendezveny/20230419-franciaorszag-parizs-magyar-talalmany-gomboc.html
itbusiness.hu-2023.04.12.
Adatban a segítség
Adatvagyon, adattudomány, big data, az adat az új olaj – ezeket a hívószavakat talán már ezerszer is hallotta mindenki. Csavarjunk egyet rajtuk: legyen az összegyűjtött információ akár egy életre szóló segítség alapja! Nagyon fontos az, hogy az adatokat ne csak gyűjtsük, és tároljuk az „adattemetőkben”. „Lépjünk azon túl, hogy egyszer jó lesz az még valamikor valamire”, figyelmeztetett Dr. Molontay Roland egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő Human and Social Data Science Laboratórium vezetője. „A felhalmozott információkból üzleti értéket kell kinyerni, és ez nemcsak a cégekre, hanem bizony a közszférára is érvényes: nekik is érdekük az ott gyűjtött adatok elemzése”, tette hozzá. (…)
https://itbusiness.hu/technology/aktualis-lapszam/technology-aktualis-lapszam/adatban-a-segitseg/
bitport.hu-2023.04.14.
A robottaxisok meglepően jól működnek – San Franciscóban
San Francisco tömegközlekedési vállalata, a Muni pontosan naplózta, hogy mennyi fennakadást okoznak a Cruise és Waymo önvezető járművei. Keveset. (…) A lap szerint az, hogy 6 hónap alatt mindössze 12 (dokumentált) incidens történt, elképesztően jó eredmény. Arról nem sikerült kimutatást szerezni, hogy ezekben az incidensekben hány alkalommal volt hunyó az ember, és hányszor az önvezető technológia. Kísérletezés nélkül nincs előrelépés Az önvezetéssel kapcsolatban alapvető kérdés (amit alaposan kivesézett önvezetéssel foglalkozó podcastunkban dr. Szalay Zsolt, a BME Gépjárműtechnológiai Tanszékének és az ott működő Automated Drive labornak a vezetője): milyen mértékben viseli el a társadalom a technológia (jelen esetben azt önvezető taxi) hibáit és problémáit? (…)
https://bitport.hu/a-robottaxisok-meglepoen-jol-mukodnek-san-franciscoban
portfolio.hu-2023.04.15.
Úttörő okosváros, vagy a szaúdi koronaherceg modern piramisa?
Neom néven futurisztikus megaprojekt épül Szaúd-Arábiában, a Vörös-tenger északi partján. A 2017-ben bejelentett projekt részeként felépülne többek között egy félig vízen úszó kikötőváros, az Arab-félsziget első kültéri síkomplexuma, valamint a The Line néven elhíresült 170 kilométer hosszúra, és 200 méter szélesre tervezett okosváros is. A projekt kapcsán a modern városok létrejöttéről, tervezettségéről, valamint a bennük élő emberekre gyakorolt különböző hatásokról kérdeztük Balázs Bálint építészt, a Kortárs Építészeti Központ és a BME UFLab munkatársát. Az adásban az is szóba került, hogy egyáltalán miért akar valaki a sivatag közepén egy ilyen adottságokkal rendelkező várost felépíteni. (…)
raketa.hu-2023.04.12.
Ezer qubitos kvantumszámítógép épül Európában és Magyarország is részt vesz a fejlesztésében
A Wigner Fizikai Kutatóközpont és a BME kutatói is hozzájárulnak a leendő száz, majd ezer qubittal működő kvantumszámítógép építéséhez, amelyet az évtized végére terveznek létrehozni. Az OpenSuperQ program folytatásaként elindított OpenSuperQPlus projekt fő célja, hogy az európai országok szakértőinek összefogásával építsenek saját fejlesztésű szupravezető kvantumszámítógépet, ami több területen is segítheti majd a kutatásokat és olyan feladatokat végezhetnek el az alkalmazásával, amelyeket hagyományos számítógépes architektúrákkal nem, vagy sokkal lassabban lehet megoldani. (…)
Egyéb megjelenés:
bme.hu-2023.04.19.
„A jó hálózat és a mesterséges intelligencia ma már kéz a kézben járnak”
A távközlés és a mesterséges intelligencia legújabb, iparban is hasznosított formáiról, és a kutatási trendekre gyakorolt hatásáról szólt a VIK TMIT szakmai délutánja. „Az aktuális ipari fejlesztésekre, és az éppen zajló vagy tervezett akadémiai kutatásokra egyaránt hatással van és lesz is a mesterséges intelligencia (MI). A téma ’forrósága’ és népszerűsége miatt úgy láttuk, egyetlen alkalom nem elég arra, hogy valódi párbeszéd alakuljon ki a téma szakemberei között. A Távközlés és Mesterséges Intelligencia alcímű kezdeményezésünket tovább vittük és egy egész programsorozatot indítottunk a témában, amelynek a tavaszi fórum volt a következő állomása” – osztotta meg a bme.hu-val Varga Pál, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME VIK) Távközlési és Médiainformatikai Tanszék (TMIT) tanszékvezető egyetemi docense. (…)
bme.hu-2023.04.13.
Jövőalakító közös műhelymunka
Az MNB-BME együttműködés keretében működő Digitalizáció, mesterséges intelligencia és adatkorszak műhelyben folyó munkáról beszélgettünk Szakadát Istvánnal és Magyar Gáborral. A 2019 óta működő Digitalizáció, mesterséges intelligencia és adatkorszak műhely célja, hogy kutassa az új technológiák gazdasági és társadalmi hatásait, a digitális transzformáció és a gazdasági verseny összefüggéseit és megállapítsa, hogy hol és milyen lehetőségek rejlenek ebben a pénzügyi világ számára. A műhely kutatási repertoárjában megjelennek a pénzügyi világ digitális fejlődését egyre inkább meghatározó területek, mint a FinTech, vagy a digitális jegybankpénz, valamint a fejlődés szempontjából kiemelt technológiák is, mint a blockchain, vagy akár a mesterséges intelligencia. Az eddigi tapasztalatokról, a most folyó munkáról és a jövő terveiről beszélgettünk Szakadát Istvánnal, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Szociológiai és Kommunikációs Tanszékének egyetemi docensével és Magyar Gáborral, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi docensével, a Digi műhely kutatóival. (…)
https://www.bme.hu/hirek/20230413/Jovoalakito_kozos_muhelymunka?language=hu
forbes.hu-2023.04.15.
Csak hangzatos szlogen marad a munkahelyi jóllét?
Szívesen hangoztatják a cégek és a vezetők, hogy milyen fontos a munkavállaló jólléte, a valós intézkedések azonban többnyire mást mutatnak. Jóllét stratégiája a hazai cégek mindössze 23 százalékának van, és legritkábban kérdezik meg a dolgozóikat arról, hogy a hozott intézkedések, felajánlott juttatások valóban hasznosak-e. (…) Dr. Kun Ágota munka és szervezet szakpszichológus, tréner, coach, tanácsadó, a BME Ergonómia és Pszichológia Tanszékének adjunktusa a 2020-ban megalakult Wellbeing Szövetség alapító tagjaként és személyes kutatásai során is vizsgálja, hogyan kezelik az egyes munkáltatók a munkahelyi jóllét, vagyis wellbeing kérdését, milyen hatásfokkal működnek az erre irányuló intézkedések. (…)
https://forbes.hu/legyel-jobb/hangzatos-szlogen-munkahely-jollet/
bme.hu-2023.04.14.
Teltházas Kick-off rendezvény a Danube Cupon
A 2023-as Danube Cup Kick-off rendezvénye egyszerre volt informatív, hasznos és szórakoztatóan elgondolkodtató, erről Litkai Gergely humorista és üzletember gondoskodott. Már a rendezvény kezdetén kitehették volna a szervezők a „megtelt” táblát a Q épület B404-es termének ajtajára. A felfokozott péntek délutáni érdeklődés valószínűleg nemcsak a témának, hanem az egyik előadónak, a Dumaszínház alapító tulajdonosának, Litkai Gergelynek is szólt. A hét éves, egykor még csak a BME és a Corvinus Egyetem hallgatói között zajló Duna Kupa pitch verseny idei első eseménye már egy nemzetközi sorozat nyitánya volt, amelyet egy társadalmi vállalkozás működtet. Az idei Danube Cup Kick-off rendezvényét a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának (BME GTK) tudományos és innovációs dékánhelyettese, Grad-Gyenge Anikó nyitotta meg. Köszöntőjében röviden összefoglalta, hogyan vált a Duna két partján álló, egymással hagyományosan versengő egyetem közötti kezdeményezés nemzetközi hallgatói innovációkat megmérő programsorozattá. Bár az esemény hivatalos elnevezése „Kick-off”, kollégáival már hosszú ideje dolgoznak az idei programok sikeres megvalósításán. (…)
https://www.bme.hu/hirek/20230414/Telthazas_Kick_off_rendezveny_a_Danube_Cupon?language=hu
hírek.sk-2023.04.15.
Hogyan lehet a szülőföldről bekapcsolódni az anyaországi felsőoktatásba, vagy az erdélyi magyar egyetemek képzésébe?
A komáromi Selye János Egyetem hallgatói részt tudnak-e venni az anyaországi felsőoktatási képzésben anélkül, hogy elhagynák a szülőföldjüket? (…) A K-MOOC Hálózatához eddig 22 magyar és 14 határon túli felsőoktatási intézmény csatlakozott, köztük Felvidékről a komáromi Selye János Egyetem, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-Európai Tanulmányok Kara, a pozsonyi Comenius Tudományegyetem magyar tanszéke, továbbá a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem, a Sapienta Erdélyi Magyar Tudományegyetem, a beregszászi II. Rákóczi F. Kárpátaljai Magyar Főiskola, a Szabadkai Műszaki Főiskola, az Újvidéki Egyetem, Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kara, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem. Magyarországról pedig többek között olyan neves egyetemek tagjai a Hálózatnak, mint a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki Egyetem, a Debreceni Egyetem, az egri Eszterházy Károly Egyetem, a Kaposvári Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Pallasz Athéné Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a győri Szent István Egyetem. (…)
szakmaban.hu-2023.04.14.
Segítő kezek – képzett mérnökök
Az ipar-egyetem kooperáció fontos eleme a hazai gazdaság és a felsőoktatás versenyképességének. Néhány, kivételesen jó helyzetben lévő vidéki egyetemen kívül azonban a hazai felsőoktatási intézmények lehetőségeit nagyrészt az iparból nyújtott segítő kezek határozzák meg. Az ipari szereplők támogatása tehát elengedhetetlen ahhoz, hogy Magyarországon minél több és minél magasabb szintű, naprakész tudással rendelkező fiatal mérnök jelenhessen meg a munkaerőpiacon.. A Smartus Zrt. által a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gyártástechnológiai Tanszékén 2023. március 30-án tartott „Vissza az iskolapadba” rendezvény jó példát mutatott az ipar és a felsőoktatás összefonódásának kölcsönös előnyeire. „Nemcsak a Műegyetem, hanem a többi intézmény mindennapjait is ismerve elmondhatom, hogy nagyon kétarcú a hazai műszaki felsőoktatás felszereltsége – mondta dr. Szalay Tibor, a rendezvénynek otthont adó Gyártástechnológiai Tanszék tanszékvezetője.(…)
https://www.szakmaban.hu/felsooktatas/segito-kezek-kepzett-mernokok-20230414
Egyéb megjelenés:
https://www.gyartasmonitor.hu/megmunkalas/forgacsolas/segito-kezek-kepzett-mernokok-20230414
https://www.techmonitor.hu/szakember/kepzes-oktatas/segito-kezek-kepzett-mernokok-20230414
innoportal.hu-2023.04.12.
A jövő nagy innovátorai
Száz zseniális ifjú innovátor dolgozta ki kiemelkedő természet-tudományos, illetve műszaki projektjét a 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia második fordulójában. A tehetséges fiatalok elképesztő ötletekkel, megoldásokkal és kutatási eredményekkel lepték meg a zsűrit, akiknek május elejéig meg kell hozniuk a döntést, hogy melyek azok a legkiválóbb projektek, amelyek versenyezhetnek a döntőben, majd az Európa és a Világbajnokságon. (…) A döntőre, mely egy kétnapos nyilvános bemutató, 2023. június 2-án és 3-án a BME Q épületében kerül sor, amelynek keretében a kiválasztott diákok bemutathatják kutatásaikat és projektjeiket a zsűrinek, valamint a látogatóknak. Június 2-án, a döntő első napján a Magyar Innovációs Szövetség várja a középiskolás osztályokat, hogy részt vegyenek a fiatalok által bemutatott ötletek és kutatások lenyűgöző világában. (…)
https://www.innoportal.hu/a-jovo-nagy-innovatorai
Egyéb megjelenés:
https://www.hirextra.hu/2023/04/12/a-jovo-nagy-innovatorai/
https://www.techmonitor.hu/kutatas-fejlesztes/termek-innovacio/a-jovo-nagy-innovatorai-20230412
https://gondola.hu/hirek/301149-A_jovo_nagy_innovatorai.html
http://uniside.hu/jovo-nagy-innovatorai-orszagos-tudomanyos-innovacios-olimpia/
bme.hu-2023.04.18.
Együtt a jövőnkért! Középiskolai tanári ankét a Műegyetemen
Egyedülálló tájékoztató eseményre várja a középiskolai tanárokat a BME a 2024-ben megújuló felvételi rendszerről és a felvételi felkészülést támogató programokról.. A rendezvényen a Műegyetem vezetői összefoglalót adnak az egyetem 2024-től érvényes, a teljesítményt és a minőséget középpontba helyező felvételi követelményeiről, valamint azokról a lehetőségekről, melyek a középiskolások sikeres egyetemi felkészülését és felkészítését segítik elő. A résztvevők a középiskola-egyetem átmenet tapasztalatairól, valamint azokról a kezdeményezésekről is tájékozódhatnak, amelyek a középiskolások tudományos kutatásokba bevonását célozzák. (…)
esemenymenedzser.hu-2023.04.12.
e-Mobility Show, 2023. május 5. - 7.
Ha tetszik a füst- és zajmentes közlekedés, gyere ki a budapesti e-Mobility Show-ra és nézz meg, próbálj ki mindent, ami gurul és elektromos! Május 5-6-7, BOK-csarnok (korábbi SYMA illetve SAP): ha érdekel az elektromos mobilitás, ezt írd be a naptáradba! Május első hétvégéjén lesz ugyanis az e-Mobility Show, mindenféle méretű és teljesítményű elektromos közlekedési eszköz seregszemléje Budapesten. A rendezvényen egy csomó eszközt ki is lehet próbálni: hatszáz négyzetméteres tesztpálya áll majd a villanyrollerek, elektromos kerékpárok, egyéb mikromobilitási eszközök iránt érdeklődők rendelkezésére. (…) És ha már magyar szál: a Budapesti Műszaki Egyetem egyetemi versenycsapatai, a BME Formula Racing Team és a BME Solar Team magyar egyetemi innovációkat állítanak ki. A Royal Spa Kft. magyar tervezésű, elektromos motorral rendelkező hajót mutat be a kiállításon, de megjelenik a Blurby Bike is a magyar gyártású e-bike-okkal, a Rolling Technologies pedig innovatív rollertöltő technológiáját mutatja be. Kecskeméti csillagos villanyautókból se lesz hiány: a Mercedes-Benz bemutatja az összes, magyarországi gyárában készülő elektromos és plug-in hibrid modellt! (…)